Dagens Fotbollsmatcher

Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Dagens Fotbollsmatcher

juni 16

Superettan

17:30                    Halmstad – Mjällby AIF                                                  Örjans Vall

Div 1 Södra Götaland, damer

14:00                    IS Halmia – Lörby IF                                                        Halmstad Arena P2

P16 Nationell Grupp 2

14:00                    Halmstads BK – Lunds BK                                               Halmstad Arena P4

Div. 2 Sydvästra Götaland Damer

13:00                    Halmstads BK – Röke IF                                                  Halmstad Arena P2

Div. 4 Herrar

17:00                    Hyltebruks IF – Genevad/Veinge IF                                Örnvallen A

Div. 6 Södra

15:00                    Torup/Rydö FF – Skogaby BK                                         Torulund A

Klass 2 Mellersta herrar

14:00                    Kvibille BK – Rinia IF                                                       Björkevi IP

Klass 2 Södra herrar

16:00                    IF Leikin – Unnaryds GOIF                                              Halmstad Arena P5

Div. 4 Damer

13:00                    Vapnö IF – Alets IK                                                          Vapnö IP 1

17:00                    Snöstorp Nyhem FF – Varbergs BoIS FC                         Skedalaheds IP

Klass 2 Damer

16:00                    Trönninge IF – IF Böljan Falkenberg U                           Tuvasvallen A

Div. 8 pojkar (14 år) Södra

13:00                    Halmstads BK 2 – Trönninge IF                                      Halmstad Arena P5

Div. 9 Pojkar (13 år) Mellersta Södra

17:00                    Hyltebruks IF – Falkenbergs FF vit                                  Örnvallen B1

Div. 9 Pojkar (13 år) Södra

10:30                    Hasslöv/Skottorp – HGH FC                                           Hasslövs IP B

16:00                    Våxtorps BOIS – BK Astrio 2                                           Våxtorps IP A

Div. 11 Pojkar (12 år) Mellersta

00:00                    Sennans IF – Hyltebruks IF                                             Sennans IP

Div. 11 Pojkar (12 år) Södra

13:30                    Halmstads BK – IF Centern Vit                                       Halmstad Arena P5

Div. 12 Pojkar (11 år) Mellersta

11:30                    Halmstads BK – SRG Himledalen                                   Halmstad Arena P5

Div. 12 Pojkar (11 år) Södra

09:30                    Halmstads BK 2 – IS Halmia                                           Halmstad Arena P5

10:00                    BK Astrio – Kvibille BK                                                    Söndrums IP F

10:00                    BK Astrio Svart – Falkenbergs FF vit                               Söndrums IP E

10:00                    IF Centern Vit – HGH FC                                                 Kärlekens IP 2

Div. 10 Pojkar (12 år) Södra

10:00                    Trönninge IF – Falkenbergs FF gul                                 Tuvasvallen 7:match

Div. 13 Pojkar (11 år) Södra

11:00                    Hasslöv/Skottorp – HGH FC                                           Gröningen A

11:00                    Oskarströms IS – Getinge IF                                           Esperedsvallen

12:00                    IS Halmia – Simlångsdalens IF                                       Halmstad Arena P15

Div. 14 pojkar (10 år) Södra

10:00                    HGH FC Röd – IF Leikin Svart                                          Gullevi IP

14:00                    IS Halmia – IF Böljan Falkenberg Vit                              Halmstad Arena P15

14:30                    BK Astrio Svart – Hyltebruks IF                                      Söndrums IP E

15:00                    Halmstads BK – Lilla Träslövs FF Vit                               Halmstad Arena P5

Div. 15 Pojkar (10 år) Södra Norra

11:00                    Snöstorp Nyhem FF Grön – IF Centern                           Skedalaheds IP 2

14:00                    Oskarströms IS – IF Leikin Orange                                  Esperedsvallen

Div. 15 Pojkar (10 år) Södra

11:00                    Våxtorps BOIS – WRY                                                     Våxtorps IP A

12:00                    Trönninge IF Vit – Kornhult/Hishult FF                          Tuvasvallen 7:match

Div. 9 Flickor (13 år) Södra

15:00                    Halmstads BK – Trönninge IF                                         Halmstad Arena P5

Div. 10 Flickor (12 år) Södra

14:00                    Våxtorps BOIS – Vinbergs IF                                           Våxtorps IP A

Div. 11 Flickor (12 år) Södra

10:00                    Oskarströms IS – Alets IK                                                Esperedsvallen

11:00                    Getinge IF – Laholms FK                                                 Getinge IP 1

Div. 12 Flickor (11 år) Södra

10:30                    Alets IK – BK Astrio                                                         Alevallen

12:00                    Oskarströms IS – IF Centern                                           Esperedsvallen

Div. 13 Flickor (11 år) Södra

11:00                    Sennans IF – Stafsinge IF                                                Åleds IP

Div. 5 Flickor (16 år)

17:00                    HGH FC – Tofta GOIF                                                      Wegeli IP 1

Div. 8 Flickor (14 år) Mellersta

17:00                    Torup/Rydö FF – BK Astrio gul                                       Vallen A

Div. 8 Flickor (14 år) Södra

16:00                    Oskarströms IS – Trönninge IF                                       Esperedsvallen

Div. 15 Flickor (10 år) Södra

10:00                    Torup/Rydö FF – Trönninge IF                                       Vallen B1

HJ Div.2 Nordvästra, vår

17:00                    Laholms FK – Glumslövs FF 1                                         Glänninge Park A

P16 Skåneserie B, vår

14:00                    BK Astrio – Svedala IF                                                     Söndrums IP A

Detaljer

Datum:
juni 16
Evenemang Kategori:
Evenemang Taggar:
Klicka för att kommentera
Till toppen